Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi tunislawa z miasteczka Szczecin. Mam przejechane 49852.56 kilometrów w tym 1223.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 11.90 km/h i się wcale nie chwalę.
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy tunislawa.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2011

Dystans całkowity:367.00 km (w terenie 30.00 km; 8.17%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:17
Średnio na aktywność:21.59 km
Więcej statystyk
 • DST 20.00km
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

Niedziela pod Platanami :)))

Poniedziałek, 30 maja 2011 · dodano: 30.05.2011 | Komentarze 7

W niedzielę wybrałam się tylko pod platany gdzie Organizacje Pozarządowe , łącznie z moim SAIE się prezentowały :))) Pogawędziłam z kolegami ze stowarzyszenia i zwiedziłam sobie stoiska ...Dowiedziałam się też , bo wręczono mi reklamówkę, o zlocie Gwiaździstym , który odbędzie się niebawem .... no i załapałam się na fajną mapkę Vorpommern :)))

A tu mąż koleżanki zachwyca się moją sakwą :)))) ...rowerem mniej ...:))))

A tu , żona tego męża prezentuje swoje miniaturki ...:)))
Kategoria Szczecin


 • DST 37.00km
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

ostatnia sobota miesiąca...z Rowerzystką :)))

Sobota, 28 maja 2011 · dodano: 28.05.2011 | Komentarze 3

O godzinie 11tej umówiłyśmy się na Karwowie. Zimno , zachmurzone i lodowaty wiatr ...Nie wiedziałyśmy jak będzie dalej , ale co tam - jedziemy ! Po zwiedzaniu Kanionu , ruszyłyśmy na Bobolin do przejścia granicznego ,a potem przez Schwennenz do Lehben :))

Trochę w Kanionie wyszło słoneczko ...:))))
Droga do Lehben okazała się wielce urodziwą :))))

a Potem zalała nas wielka czerwień ! gdzie się nie obrócisz - maki ! są naprawdę piękne !

Rowerzystka dobrze się komponowała na tym tle ! :))))
Z Lehben skierowałyśmy się w stronę Pommelen mijając po drodze ścieżkę rowerową wzdłuż głównej trasy Penkun- Grambow , i wjechałyśmy do znanego już nam lasu ...

No i jeszcze nie omieszkałyśmy wpaść na małą plażyczkę przed Pomellen i już do domku ....A w domu okazało się ,że naprawdę mi się trochę zmarzło ...i musiałam swoje odleżeć ....Ale nie maco ! W miłym towarzystwie to i pomarznąć można :))) Trochę przesadzam , oczywiście , bo słoneczko czasem się litowało , jak widać na zdjęciach ! :))))
#lat=53.34932&lng=14.41338&zoom=11&type=2
Kategoria Niemcy, Okolica


 • DST 20.00km
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

majowa masa krytyczna :) Szczecin .

Piątek, 27 maja 2011 · dodano: 27.05.2011 | Komentarze 4

Dzisiaj, jako ze to ostatni piątek miesiąca , wybrałam się na zaproszenie Rowerzystki , po raz pierwszy na masę krytyczną .... :)))Bałam się ,że nikogo nie znam i jak to pierwszy raz trochę się wstydziłam ...:))) Jednak od razu po zapoznaniu paru osób , poczułam się lepiej .....a już jak zaczęliśmy jechać przy eskorcie policji , środkiem ulic , w dźwiękach dzwonków i trąbek , że az siebie nie słyszeliśmy ....wrażenie niesamowite ! Naprawdę warto było ! :)))) Potem w tym samym kierunku podążyliśmy do domków - Rowerzystka , Misiacz i ja ...:))) Zdjęcie później wkleję bo zapomniałam aparatu i może ktoś mi jakieś pożyczy ....:)))))

Kategoria Szczecin


 • DST 32.00km
 • Temperatura 23.0°C
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

taka sobie przejażdżka :)))

Czwartek, 26 maja 2011 · dodano: 26.05.2011 | Komentarze 4

Piękna pogoda , choć wiatr dał się we znaki ....Miałam w planie jechać z koleżanką w okolice Altwrpu , ale nie mogła ..Więc samotnie wybrałam się po mojej okolicy i pojechałam trasą ; Kołbaskowo-Smolęcin-Barnisław-Warnik-Bobolin-Schwennenz-Ladenthin-Nadrensee-Rosow-Rosówek-Kołbaskowo .... :)) W Bobolinie zastałam wielką przeszkodę , na szczęście byłam po fakcie , kiedy to ogromniasta gałąź zwaliła się na ulicę ...pół wsi musiało dojeżdżać do domu przez Małe Stobno , a pół przez Warnik ! Z tego wrażenia nie pomyślałam o zrobieniu zdjęcia ...a niby dzisiaj nie było az tak strasznej wichury ! Zobaczcie , jak to trzeba uważać ! Po pokonaniu przeszkody , skierowałam się na przejscie za Bobolinem , gdzie spotkałam jedną rowerzystkę i po miłym - dzień dobry pojechałam do Schwennenz...i tu zaskoczenie - żadnych znaków w którą stronę co jest ! wiedziałam ,że w lewo z mapy i tyle .... potem znów jakiś rozjazd i....znów nic ! Jak nie u Niemców ...:))) I ta droga - fatalna i , nie oszukujmy się - brzydko tu -aż do Ladenthin ! Gdyby nie przydrożne maki ......:)))

Trasa Schwennenz-Ladenthin :)
W Ladenhin budują drogę do Warnika i wszystko rozkopane ...ale wioska już trochę ładniejsza !

A za wioską , znów żadnych drogowskazów , dobrze że szedł jakiś Niemiec i mogłam spytać ! W każdym razie było - geradeaus ! :))) No i wtedy dopiero powiało ! nie tylko wiatrzyskiem , ale i pięknem ! W prawdzie góry i doliny , ale tak można jechać !!!

I tak dojechałam do Nadrensee i potem do Rosow, gdzie w Kościele w sobotę znów będzie koncert ...chyba o 15 ....ale zapomniałam , w każdym razie też jacyś muzycy ze Szczecina :)
Kategoria Niemcy, Okolica


 • DST 34.00km
 • Temperatura 21.0°C
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

Do Szczecina i spowrotem :)))

Poniedziałek, 23 maja 2011 · dodano: 23.05.2011 | Komentarze 2

Wczoraj wezwały mnie obowiązki w domu rodziców ...trzeba było przyszykować mamę do szpitala ...a dziś 4 godziny na izbie przyjęć ....Nie wiedziałam , że to wszystko będzie takie męczące , a rowerkiem musiałam wrócić ...W sumie pogoda ładna i miło się jechało ,,ale ten podjazd przed Karwowem jednak jest nudny .... :))))


zazieleniło się przed Karwowem ....:)))))
Kategoria Szczecin


 • DST 20.00km
 • Teren 10.00km
 • Temperatura 30.0°C
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

drugi dzień w Lubniewicach :)))

Sobota, 21 maja 2011 · dodano: 21.05.2011 | Komentarze 4

Znów wyruszyłam sama , bo Danusia w pracy ...Upał, zero wiatru i zamarzyło mi się popływać kajakiem ...niestety w wypożyczalni nie było nikogo , a u Danusi tylko łódka, a takową nie lubię pływać :) Więc pojechałam sprawdzić jak wygląda nowa droga w lesie wzdłuż jeziora Lubiąż, o której mało kto wie ...i lekkie zdziwienie - szlaban i napis że tylko dla ALP ..nawet rowerzysta ma problem z jego ominięciem ...głupota według mnie ....jednak sobie poradziłam :)))

to właśnie ta droga ....:)))
prowadzi ona ze wsi Trzcińce do ośrodka wczasowego ;;;


Potem już zaczynają się plaże przy ośrodkach w Lubniewicach, o tej porze roku dokumentnie wyludnionych ...:)))Pięknie z tej strony widać miasteczko ...a dokoła jeziora od strony miasta ,ścieżka rowerowa, w miasteczku też ...a do centrum dodatkowo można dostać się mosteczkiem , z którego jest piękny widok na ogród mojej Przyjaciółki , Danusi ...


A to widok z okna na górze ....

A tu na leżaczku sobie odpoczywałam , planując dalszą jazdę , jednak po południu zaczęła się koszmarna burza ...i z wycieczki - nici ... :)))

Po pobycie w Lubniewicach , postanowiłam odwiedzić przyjaciółkę jeszcze z liceum mieszkającą między Gorzowem , a Myśliborzem ...Teraz już autkiem pojechałam inną trasą niż zawsze i odkryłam świetną trasę dla bikerów - wzdłuż Warty , ciągnie się po wale p.powodziowym wąska asfaltóweczka ,,,ja jechałam od Kołczyna do Swierkocina ....i dosłownie , modliłam się ,żeby nic z przeciwka nie jechało , bo wtedy można by spaść z nasypu ! Ale NIC ! udało się ! Z mapy wynika ,że tak , wzdłuż Warty można chyba ,aż do Kostrzyna dojechać ....a widoki są piękne ! niestety aparat miałam już rozładowany :(((

A... i jeszcze co zauważyłam ...że stara s3 , którą ,zanim zbudowali autostradę strach było jechać ...jest teraz pusta ...tędy teraz też można spokojnie pedałować ..w każdym razie na odcinku Renice - Gorzów .... :))))

 • DST 25.00km
 • Teren 10.00km
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

Środa w Lubniewicach:)

Środa, 18 maja 2011 · dodano: 18.05.2011 | Komentarze 2

Jakie to szczęście mieć przyjaciółkę w tak pięknej letniskowej miejscowoći ! Do tego zbudowali nam trasę S3 i migiem mogę u niej wylądować ! A pojezierze Lubuskie naprawdę godne jest zwiedzania ! Ile tu jezior i lasów , można zabłądzić , co mi się dzisiaj zdarzyło ....ale jako , że Danusia pracuje , wyruszyłam odwiedzić stare plażyczki i miejca biwakowe .... Oczywiście o tej porze roku ogromne tu PUSTKI ! Dopiero w czerwcu zjadą turyści ...:)) A Lubniewice to małe miasteczko nad dwoma jeziorami , a trzecie tuż obok ...dużo ośrodków wczasowych , zamek (niestety w remoncie ). park i plaże :)) Jutro dalej będę zwiedzać i coś jeszcze napiszę ....:)))
 • DST 26.00km
 • Teren 10.00km
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

Fajna sobota :)

Niedziela, 15 maja 2011 · dodano: 15.05.2011 | Komentarze 6

#
Dzięki bikestats poznałyśmy się i okazało się że mieszkamy tak blisko ...Po paru wirtualnych spotkaniach nastała rzeczywistość ....i umówiłyśmy się na wspólny wypad ....niestety w tę sobotę szykowała mi się też klasowa impreza po latach w Szczecinie ...więc postanowienie brzmiało - nie za daleko i nie za długo ! A szkoda , bo tak fajnie nam się jechało , że mogłybyśmy pewnie z Rowerzystką pobić sobotni rekord Misiacza i jego paczki ...ale co tam , innym razem , nie ? :)))))
Trasę mam na mapce od Rowerzystki , bo takim sprzęcichem dysponowała, że dla mnie to trochę nie byłoby do opanowania:)) Mam nadzieję , że wejdą nam w krew te wspólne wypady ! Jest tyle jeszcze ścieżek do odkrycia w tej naszej bardzo bliskiej okolicy , a ludzi i turystów to tu naprawdę jeszcze nie uświadczysz....i jest dzięki temu super ! :)))))


takie tu lasy i takie drzewa :)

Rowerzystka nad jeziorem w Kiritz :)

No uśmiechnijcie się !!!!

gdzie ten aparat ? :))

jak były granice kiedyś tam , nie wiedziałybyśmy , że takie tereny są tak blisko domu ....:))) Pozdrawiamy Was serdecznie ! :)))
Kategoria Niemcy, Okolica


 • Aktywność Jazda na rowerze

na nogach :)))

Piątek, 13 maja 2011 · dodano: 13.05.2011 | Komentarze 1

Dzisiaj ćwiczyłam inne mięśnie nóg....te od chodzenia :)Czasem też trzeba chodzić, bo się zapomni , nie ? A więc godzinny spacerek z Tiną po ulubionym polu :) Potem prace domowe i kosmetyczne , bo jutro wieczorem spotkanie po wielu latach z moją klasą licealną :) ale jeszcze rano , jak pogoda dopisze krótki wypad na niemiecką stronę z nowo poznaną koleżanką (tutaj na blogu) z Przecławia :)))
A to Tina :)
Kategoria Okolica


 • DST 23.00km
 • Sprzęt Bocas
 • Aktywność Jazda na rowerze

po mieście :)))

Czwartek, 12 maja 2011 · dodano: 12.05.2011 | Komentarze 1

Dzisiaj , jako że musiałam zrobić większe zakupy , dojechałam do Lidla na Mieszka samochodem i stamtąd tym razem zaczęłam pedałować :))))Oczywiście cmentarz i po nim trochę , potem Europejską na Mickiewicza...Tutaj kawka u Alfy i miłe pogaduszki . Pojeździłam sobie też po ulubionej dzielnicy Pogodno , dzielnicy mojego dzieciństwa :))) Potem skierowałam się w kierunku Wojska Polskiego i Amfiteatru w parku Kasprowicza ....Teraz już prosto koło Galaxy dotrzymać towarzystwa mamie i trochę ją porehabilitować ....A, że postanowiłam przekroczyć przynajmniej 20 km , więc wracałam również przez Wyspiańskiego i Pogodno , a na końcu na szage znów przez cmentarz , na którym jak to o tej porze cicho i spokojnie - było już po 18tej :))) Pozostało już tylko zrobić zakupy i wracać do domku do gotowania, bo już nie mieliśmy co jeść ! :))))

Nie było za bardzo co focić , ale jedno zdjęcie mam , niestety fotosik coś padł !

o, już się naprawił ! :) A to zdjęcie z Parku Kasprowicza , niestety nie było za dużo słońca dzisiaj ..:)))
Kategoria Szczecin